Jak chronić włosy przed promieniami UV?

wlosy

Włosy są wrażliwe na działanie różnych czynników, także na promieniowanie UV. Co zrobić aby uchronić włosy przed szkodliwymi promieniami?

Siła promieni słonecznych

Kiedy lubimy przebywać na słońcu musimy pamiętać nie tylko o naszej skórze ale także o włosach. Zapewnienie odpowiedniej ochrony spowoduje, że nasze włosy będą mniej narażone na szkodliwe promieniowanie. Wszystko zależy także od tego, jak długo będziemy przebywać na słońcu i jakie będzie natężenie jego siły. Promieniowanie słoneczne może bardzo wysuszyć nasze włosy, przez co staną się matowe i szorstkie w dotyku. Gorące powietrze i wiatr także nie sprzyjają perfekcyjnej fryzurze. Wracając z wakacji czy egzotycznych miejsc często narzekamy na brak blasku i nawilżenia włosów.

Ochrona przed promieniowaniem UV

wlosy

W celach ochronny warto zastosować odpowiednie kosmetyki oraz środki. W sklepach kosmetycznych znajdziemy specjalne mgiełki do włosów, które zawierają filtry chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki nim zachowamy swój kolor oraz nie wysuszymy włosów, co często zdarza się podczas upalnych miesięcy. Warto także nałożyć na włosy olej. Dodatkowo nawilży on pukle a wraz z działaniem słońca lepiej wniknie w strukturę włosów, zapewniając im odżywienie i wzmocnienie. Gdy wybieramy się na długi spacer czy cały dzień na plażę, najlepiej związać włosy w kucyk lub kok. Przy bardzo mocnym nasłonecznieniu zakładajmy kapelusze lub chustki, które uchronią nie tylko przed uszkodzeniem włosów ale także udarem słonecznym.

Dzięki powyższym sposobom uchronimy nasze włosy przed działaniem promieni UV. Pozostaną piękne i zdrowe nawet po najbardziej gorących i słonecznych wakacjach. Zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety. Odpowiednia ochrona i pielęgnacja sprawią, że nawet w upalne dni będą prezentowały się zjawiskowo. A nasza fryzura nie będzie już powodem do zmartwień.

PODZIEL SIĘ: