Czego nie robić podczas przedłużania włosów?

Czego nie robić podczas przedłużania włosów
Velizar Ivanov z Unsplash

Przedłużanie włosów jest bardzo modne. Ten zabieg można wykonać w wielu salonach fryzjerskich a nawet samodzielnie w domu przy użyciu odpowiednich metod. Włosy przedłużają sobie zarówno panie, które mają problem z łamliwymi włosami jak i te, które po prostu chcą przyśpieszyć proces rośnięcia włosów. Podobnymi metodami może być wykonane zagęszczanie włosów.

Polecane jest ono szczególnie tym, których włosy są przerzedzone lub mają problem z wypadaniem. Poszczególne metody przedłużania oraz zagęszczania są bardziej lub mniej trwałe. Zależy to nie tylko od samego sposobu, ale również od wprawy osoby, która wykonywała zabieg. Metody fryzjerskie będą trwalsze niż wykonane w warunkach domowych, jednak i te sposoby mogą być naprawdę trwałe. Dużo zależy również od sposobu pielęgnacji doczepek. Są reguły, które wskazują, których rzeczy podczas przedłużania a także zagęszczania włosów robić nie wolno. Najpierw jednak warto zapoznać się z poszczególnymi metodami przedłużania i zagęszczania włosów.

Metody przedłużania i zagęszczania włosów.

Jedną z najpopularniejszych metod przedłużania oraz zagęszczania włosów są ringi do włosów. Do doczepek przyczepione są małe, silikonowe ringi, za pomocą których doczepia się pasemka do naturalnych włosów. Jest to metoda nieinwazyjna, nieobciążająca włosów. Ringi są niezauważalne. Wykonane są z silikonu, dzięki czemu nie spadają z włosów. Kolejna z metod to clip in. Pasemka włosów przyczepia się do naturalnych za pomocą specjalnych klipsów. Doczepione są one do taśmy z antypoślizgową powłoką, która zapobiega ześlizgiwaniu się doczepek. Jest to prosta metoda, którą można wykonać samodzielnie w domu. Bardzo popularna jest również metoda kanapkowa, czyli tape on. Do doczepiania pasemek służą specjalne taśmy. Czasami stosowane są również treski do włosów. W salonach fryzjerskich najczęściej wykonuje się keratynowe doczepianie włosów. Pomimo tego, że metoda ta jest inwazyjna, to jest bezpieczna dla włosów. Doczepiane kosmyki zakończone są łuską keratynową. Dzięki niej możliwe jest doczepienie pasemek do naturalnych włosów za pomocą tak zwanej zgrzewarki. Bez względu na to, jaka metoda została użyta, włosy mogą być poddawane różnorodnym zabiegom z użyciem wysokiej temperatury.

Nie używać syntetycznych włosów

Syntetyczne włosy są dużo tańsze od naturalnych, jednak warto zdecydować się na te drugie. Głównym argumentem jest fakt, że naturalne kosmyki wyglądają dużo lepiej od syntetycznych, a efekt końcowy jest o wiele bardziej estetyczny. Włosy naturalne są również bardziej odporne na wysoką temperaturę i różnorodne metody stylizacji. Doczepki wykonane z włosów naturalnych są trwalsze od syntetycznych, dzięki czemu z jednego zestawu doczepek można korzystać przez długi czas. Dostępnych jest wiele rodzajów naturalnych włosów, a najważniejsze to wybrać doczepki w koloru jak najbardziej zbliżonym do włosów osoby, która będzie je nosiła.

Nie trzeć kosmyków

Doczepiane kosmyki z reguły nie wymagają żadnej szczególnej pielęgnacji. Można je myć tak, jak normalne włosy. Czasem jednak trzeba je zdjąć (na przykład treski do włosów). Doczepiane pasemka powinno się suszyć na płasko. Można je delikatnie osuszyć ręcznikiem, jednak nie wolno ich trzeć. Niszczy to włosy i sprawia, że są o wiele bardziej podatne na łamanie. Tracą też swój blask i gładkość. Nie wolno również zapominać o ich regularnym czesaniu. Zapobiegnie to plątaniu się włosów oraz przyklejaniu się do taśm (w metodach clip in i tape on).

Nie spać w doczepkach

W przypadku metody keratynowej nie jest możliwe odczepienie przyczepionych pasm włosów. Nie jest to konieczne również w przypadku ringów do włosów. Jeśli jednak chodzi o metody clip in i tape on, konieczne jest zdejmowanie kosmyków przed spaniem. Nie zastosowanie się do tego mogłoby zniszczyć doczepiane włosy. Treski mogą spaść w czasie snu. Podobnie mogłoby to wyglądać z innymi rodzajami doczepek. W przypadku metody clip on klipsy mogłyby się poluzować. Niezdjęcie doczepek wykonanych metodą tape on mogłoby skutkować przyklejeniem włosów do taśm.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: