Domowe spa dla włosów
Współcześnie coraz modniejsze (i powszechniejsze) stają się zabiegi SPA. Dawniej mówiliśmy o kompleksowej pielęgnacji ciała – dzisiaj – to już nie wystarcza. Konieczny jest relaks zarówno dla ciała, jak i ducha. SPA może dotyczyć każdego elementu naszej urody – zarówno figury, jak i cery, a nawet…włosów. Zabiegi tego typu są oferowane przez coraz większą ilość specjalistycznych gabinetów. Niestety nie każdy ma na takie wizyty wystarczający kapitał, tak pieniężny, jak i czasowy.
Prywatne SPA.
Rozwiązaniem może być zatem stworzenie sobie prywatnego SPA – właśnie dla włosów. Co powinno się na taki zabieg składać, i jak musimy zaopatrzyć naszą łazienkę, by przekształcić ją w SPA? Przede wszystkim musimy zainwestować w nieco większą ilość składników odżywczych – olejków, ziół, różnorodnych mieszanek pielęgnujacych zarówno włosy jak i skórę głowy. Jeśli chodzi o olejki, należy szczególnie zadbać o ich jakość. Ważne, aby taki olejek był dobrany do naszych indywidualnych potrzeb, na przykład przy włosach przetłuszczających się dobrym rozwiązaniem będzie aplikacja olejku musztardowego (o działaniu antyseptycznym), a przy zniszczonych – olejek amla (o silnych właściwościach regeneracyjnych). Jeśli natomiast naszym głównym problemem są rozdwojone końcówki oraz osłabienie struktury włosa, warto sięgnąć po olejki kokosowy oraz sezamowy. W domowym SPA można stosować także maseczki wykonane na bazie składników naturalnych (w dodatku ogólnodostępnych). O ile bowiem olejek amla może być nieco trudny do zdobycia, to już oliwa z oliwek, zioła rumianku, pokrzywy, ekstrakt z czarnej rzepy czy jajka już nie. Tymczasem właśnie z ich pomocą można „wyczarować” maseczki wzmacniające.
Płukanki.
Innym rodzajem preparatów do pielęgnacji – mało kłopotliwych zarówno w wykonaniu, jak i użytkowaniu – są płukanki. Do korzyści
płynących z ich stosowania należą natomiast: odżywienie włosów, ich zdrowy wygląd, blask, a także piękny zapach roztaczający się wokoło (popularne są np. płukanki z rumianku, lawendy czy hibiskusa). W trakcie każdego z zabiegów SPA warto pamiętać również o masażu skóry głowy – ma on duże znaczenie o tyle, że pomaga odżywić cebulki włosów, oraz stymuluje prawidłowe ukrwienie skóry głowy oraz wzrost włosów. Masaż powinien być oczywiście wykonywany delikatnie, trwać od kilku do kilkunastu minut. Istotą SPA, poza pielęgnacją urody, są również korzyści duchowe. Warto zatem zadbać o przestrzeń wokół siebie, tak, by odpowiadała naszym wyobrażeniom o „idealnym relaksie”. Nie ma tutaj gotowych recept – dla niektórych doskonałym sposobem na odprężenie będą dźwięki muzyki relaksacyjnej, świece i kadzidła, dla innych – raczej przeboje Sinatry, kieliszek wina i półmrok.
TAGI: Zabiegi SPA, pielęgnacja ciała, relaks, oliwa, zioła rumianka, pokrzywa, ekstrakt z czarnej rzepy, maseczki z jajka, płukanki.