5 naturalnych sposobów, dzięki którym wzmocnisz włosy

wlosy

Kiedy włosy są osłabione i cienkie, nie wyglądają atrakcyjnie. Warto poznać naturalne sposoby na wzmocnienie włosów.

Każda kobieta pragnie mieć piękne i lśniące włosy. Domowymi sposobami zapewnimy włosom odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Po takich zabiegach będą żyły pełnią życia.

Wyciąg z aloesu

Aloes jest znany jako składnik wielu leków oraz kosmetyków. Ten cenny wyciąg roślinny pomoże także na zniszczone i suche włosy. Odżywi je oraz ułatwi rozczesywanie. Maska ze zmiksowanych liście aloesowych, z dodatkiem łyżki miodu i ciepłej wody zapewni włosom porządne odżywienie. Taki zabieg może również podkreślić skręt posiadaczek kręconych pukli.

Mleko

Już w czasach starożytnych, Kleopatra znała zbawienny wpływ mleka na ciało i włosy, biorąc kąpiele w tym płynie. Mleko niezwykle nawilża włosy. Wystarczy nałożyć na włosy 1/4 szklanki pełnotłustego mleka i po ok. 30 minutach spłukać je chłodną wodą, Zabieg można powtarzać raz w tygodniu.

Pokrzywa i mięta

Rośliny takie jak mięta i pokrzywa znakomicie poradzą sobie z osłabionymi włosami. Zaparzonym wcześniej naparem należy płukać umyte włosy. Taka płukanka zapewni dodatkową ich objętość. Posiadaczki włosów w kolorze blond powinny unikać takiego naparu, ze względu na możliwość zafarbowania czupryny.

Siemie lnianewlosy

 

Siemie lnianie można stosować nie tylko doustnie. Przygotujemy z niego maskę, która przy systematycznym stosowaniu sprawi, ze włosy staną się bardziej miękkie w dotyku oraz łatwiej będzie je modelować.

Miód i jogurt naturalny

Miód z dodatkiem jogurtu naturalnego i jednego żółtka poprawi wygląd włosów matowych, wzmacniając i wygładzając ich strukturę. Po takiej maseczce włosy nabiorą blasku i będą lepiej się układać.

Takie naturalne sposoby, pozbawione chemii i sztucznych składników poprawią wygląd naszych włosów. Z łatwością znajdziemy niezbędne produkty w naszym domu, za pomocą których wzmocnimy i nawilżymy włosy.

PODZIEL SIĘ: