Zagęszczanie włosów
Gęste, zdrowe włosy dla wielu osób pozostają w sferze marzeń. Tymczasem istnieje wiele sposobów – zarówno bardziej jak i mniej naturalnych – by zagęścić swoją czuprynę. Cienkie włosy wcale nie muszą uniemożliwiać nam eksperymentowania z nowymi fryzurami. Wystarczy bowiem regularnie je wzmacniać, odżywiać i czynić zdrowszymi. Odżywianie kosmyków nie powinno się jednak ograniczać do stosowania różnego rodzaju preparatów kosmetycznych. Istotne jest również dostarczanie organizmowi niezbędnych mikro- i makroelementów. Oczywiście efekty wprowadzenia nowej diety nie pojawią się od razu, niemniej jednak po wprowadzeniu do menu produktów bogatych w witaminy, żelazo, cynk, czy kwas foliowy korzystne zmiany będą dotyczyły zarówno zdrowia, jak i urody.
Równowaga hormonalna.
Warto pamiętać, że często wypadanie włosów jest związane z brakiem równowagi hormonalnej, a także zaburzeniami metabolicznymi. Poza dietą można zdecydować się również na suplementację. Szczególnie godne polecenia są preparaty zawierające cynk (który pomaga nie tylko na porost włosów, ale też reguluje pracę gruczołów łojowych), witaminy A, C, E oraz kwas foliowy. Chcąc zagęścić włosy w sposób naturalny można zdecydować się również na stosowanie specjalnych kosmetyków – szamponów z dodatkiem sody, mąki owsianej, płukanek z pokrzywy czy pietruszki, brzozy, czarnego bzu. Jeśli takie sposoby zawiodą, zawsze można udać się do apteki po specjalne preparaty w tabletkach czy też w postaci wcierek. Zabieg zagęszczania włosów można wykorzystać również w formie kosmetycznej – poprzez doczepianie kolejnych pasm. Metody te mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.
Zagęszczanie włosów.
Co prawda pozwalają niemal natychmiast cieszyć się bujną fryzują, jednakże równocześnie mogą prowadzić do osłabienia naturalnych włosów, i to łącznie z cebulkami. Wyróżniamy co najmniej trzy sposoby zagęszczania włosów: fryzjerską (wykorzystującą naturalne lub syntetyczne włosy, łącząc je w niewidoczny sposób z naturalnymi włosami, przy pomocy tzw. mikroringów; rezultat utrzymuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy); Clip In Hair (zdecydowanie mniej trwałą, polegającą na wczepianiu pasemek w prawdziwe włosy przy pomocy klipsów; bezpieczną dla włosów); oraz metodę mikrowłókien (w której we włosach umieszcza się kosmyki przy pomocy specjalnych preparatów scalających kreatynowe drobinki „implantów” z naturalnymi włosami).
TAGI: Gęste zdrowe włosy, eksperymentowanie z nowymi fryzurami, odżywianie włosów, zagęszczanie włosów, osłabianie naturalnych włosów.