Peelingi do skóry głowy – dlaczego warto je wykonywać?

Peelingi do skóry głowy
Hailey Reed z Unsplash

Peelingowanie skóry głowy to czynność,  o której zapominają nawet najbardziej zadbane i troszczące się  o stan swojej skóry osoby. Dzieje się tak zapewne dlatego, że skóry głowy nie widać gołym okiem,  więc nie dbamy dostatecznie o jej wygląd. Dlaczego więc należy wykonywać peeling skóry głowy?

O potrzebie wykonywania peelingu skóry głowy przekonał się każdy klient naszego gabinetu trychologicznego – Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie – któremu mikroskopem zbadaliśmy skórę głowy oraz mieszki włosowe. W obrazie mikroskopowym, w 200-krotnym powiększeniu,  doskonale widać pozatykane zrogowaciałym naskórkiem i łojem mieszki włosowe, a także wyraźnie dostrzegalne są złogi zrogowaciałego naskórka, zalegające w przestrzeniach między włosami. Taki obraz często towarzyszy osobom, które nigdy nie stosowały peelingów. Dlatego też u wielu osób pojawiają się takie problemy jak:

– obciążone u nasady włosy,

– nieświeżość włosów już w  niedługim czasie po ich umyciu,

– specyficzny, nieprzyjemny  zapach skóry głowy,

– świąd skóry głowy,

– wypadanie włosów,

– brak efektów kuracji wzmacniających, ponieważ składniki aktywne nie wchłaniają się.

Peelingi skóry głowy wykonujemy więc nie tylko w celach estetycznych, ale przede wszystkim dla dobra naszych mieszków włosowych,  a przez to również dla cebulek włosów oraz dla zdrowia i dobrej kondycji całej skóry głowy.

W celu dokładnego oczyszczenia mieszków włosowych i naskórka, polecamy stosowanie specjalistycznych peelingów do skóry z głowy z częstotliwością podobną do peelingowania skóry na twarzy czy na ciele, czyli 1 raz w tygodniu. Peelingi do skóry głowy zawierają w składzie mocznik, kwas salicylowy, nisko stężone  kwasy owocowe lub czasami mikroperełki z oleju jojoba, które mechanicznie usuwają nadmiar zrogowaciałego naskórka. Często spotykanymi składnikami peelingów są również substancje antyseptyczne, działające przeciwbakteryjnie oraz przeciwdrożdżakowo. Systematyczne oczyszczanie skory głowy peelingami pozwala utrzymać jej odpowiednią higienę, zapobiega powstawaniu łupieżu i zapalenia mieszków włosowych. Powoduje, że włosy stają się lżejsze i bardziej odbite u nasady, minimalizuje łojotok, likwiduje świąd skóry głowy i uczucie nieświeżości. Peelingi do skóry głowy można zakupić w specjalistycznych sklepach czy w gabinetach trychologicznych. Dodatkowo  raz na jakiś czas zaleca się wykonanie w gabinecie trychologicznym profesjonalnego zabiegu oczyszczania skóry głowy.

mgr Edyta Pawluś

trycholog z Centrum Zdrowego Włosa

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: