Maszynki do strzyżenia włosów- zacznij od świadomego zakupu!

Maszynki do strzyżenia włosów
Alexander Andrews z Unsplash

Maszynki do strzyżenia włosów, posiada w swoim salonie każdy fryzjer. Strzyżenie męskie to koszt od 20 do 100 zł, w zależności od wykonanych usług.  Coraz częściej spotykamy się z osobami, które same w domu potrafią wykonać podstawowe strzyżenie. Czy rzeczywiście za pomocą dobrej maszynki jesteśmy w stanie zastąpić profesjonalne ręce? Co tak naprawdę oznacza dobra maszynka?

  1. Rodzaje urządzeń do strzyżenia 
  2. Parametry, które ułatwią strzyżenie 
  3. Ranking maszynek do strzyżenia włosów 

Mężczyźni zazwyczaj odwiedzają salony fryzjerskie raz w miesiącu, więc nietrudno policzyć, jak szybko zwróci się zakup maszynki, kiedy jej koszt to około 200 zł. Pamiętaj, że za jej pomocą nie tylko wymodelujesz włosy na głowie, ale i przytniesz brodę! Nie ma na co czekać, a zanim sprawdzisz rankingi,  zobacz na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Rodzaje urządzeń do strzyżenia 

Maszynka profesjonalna, czy amatorska? Jeśli nie jesteś fryzjerem, to zdecydowanie wybierz tą amatorską. Po pierwsze jest dużo tańsza i w zupełności wystarczy do domowego użytku. Różnica polega na tym, że profesjonalne są wykonane z trwalszych materiałów i na jednym ładowaniu można strzyc cały dzień.

Rodzaj zasilania sieciowy, czy akumulatorowo- sieciowy? Tutaj wybór należy do Ciebie. Sieciowa jest zasilana za pomocą kabla i zazwyczaj mniej waży. Mamy pewność, że w połowie strzyżenia nie rozładuje się, ale może ograniczać ruchy i przed zakupem warto upewnić się czy mamy łatwo dostępny kontakt. Maszynka z zasilaniem akumulatorowo sieciowym jest po prostu bardziej mobilna i jeśli jest naładowana możemy zabrać ją wszędzie.

Jaki materiał wykonania będzie najbardziej wytrzymały? Rankingi pokazują, że maszynki o korpusie ceramicznym i tytanowym są trwalsze niż te ze stali, czy aluminium. W przypadku ostrzy najlepiej wybrać te ze stali nierdzewnej,  dobrze gdy dodatkowo mają powłokę węglową.

Parametry, które ułatwią strzyżenie 

Najlepsza maszynka to taka, która jest dostosowana do twoich indywidualnych potrzeb. Zastanów się do czego będziesz jej używał, czy potrzebujesz jej do strzyżenia tylko włosów na głowie, czy może też brody? Jeżeli masz gęste włosy, szczególnie zwróć uwagę na moc i wydajność. Ważnym aspektem jest też szerokość ostrza, najwygodniejsze są te między 30mm, a 45mm. Sprawdź również jakie ma opcje ustawiania długości, oraz jak się to robi. Dobrze gdy nie trzeba zmieniać grzebyka i posiada uniwersalną nasadkę. Najdroższe maszynki to takie, które mają wiele możliwości strzyżenia, jednak często mamy swoją ulubioną długość, którą zawsze wybieramy. Istotne jest też czyszczenie urządzenia, są takie których w ogóle nie trzeba czyścić, oraz takie które wymagają dużych dbałości o sprzęt.

Ranking maszynek do strzyżenia włosów 

W sieci mamy mnóstwo różnych rankingów, jednak nie zawsze są one obiektywne. Najbardziej wartościowe są te, które biorą pod uwagę opinie osób korzystających ze sprzętu. Aby nie marnować swojego czasu na szukanie wiarygodnych opinii, sprawdź maszynki do strzyżenia włosów ranking i szybko ciesz się swoim nowym urządzeniem. Warto jest, przed zakupem poczytać o wadach i zaletach i na ich podstawie wybrać maszynkę idealną. Ranking posiada również porównywarkę cen dostępnych w sklepach, dzięki czemu nie będziesz musiał przeskakiwać ze strony na stronę.

Kiedy już wiesz, czego potrzebują twoje włosy i jesteś w stanie wybrać odpowiednią maszynkę, spokojnie możesz zapomnieć o comiesięcznych wizytach u fryzjera. Początki mogą być trudne, szczególnie wtedy gdy pierwszy raz będziesz trzymał maszynkę w ręce, ale efekty przyjdą z czasem. Dobrze jest wcześniej podpatrzeć, jak robią to osoby doświadczone, przeczytać poradnik, czy obejrzeć tutorial. Po kilku próbach, podstawowe strzyżenie wykonasz z łatwością. Jednak spektakularne metamorfozy zaleca się powierzyć profesjonalnym fryzjerom. 🙂

PODZIEL SIĘ: