Chroń swoje włosy latem

ochrona-wlosow-latem

Piękne włosy falujące w podmuchach letniego wiatru muskane rozświetlającymi je promieniami słońca. Taki widok wydaje się być ukoronowaniem naszych starań wkładanych w pielęgnację włosów.

Co najbardziej szkodzi włosom latem?

Pełnia letniego sezonu to dla kobiet nie tylko czas, w którym mogą beztrosko wyzwalać z siebie kobiecość i eksponować swoje atrybuty. Jest to również czas, w którym należy zachować szczególną ostrożność, jeżeli chodzi zarówno o skórę, jak i włosy. Te ostatnie bowiem w porze letniej są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników, do których niewątpliwie należą ostre promienie słońca, gorące powietrze oraz wodne kąpiele.

Włosy a słońce

Częste przebywanie na ostrym słońcu bez nakrycia głowy powoduje, że nasze włosy stają się suche i łamliwe. Dzieje się tak dlatego, że promienie UV z wolna rozszczelniają osłonkę włosa zbudowaną z nachodzących na siebie łusek. Taka zmiana w strukturze włosa powoduje jego zrogowacenie, wątłość i łamliwość. Kolejnym negatywnym wpływem słońca na stan naszych włosów jest utrata blasku i koloru. Włosy wystawione na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych płowieją, tracą połysk i niestety również się odbarwiają. Ten przykry efekt potęgowany jest dodatkowo działaniem wody morskiej lub tej z basenu.

Jak dbać włosy latem?

wlosy

Najlepszą ochroną włosów przed słońcem jest oczywiście używanie okrycia głowy. Pomocne w tym przypadku okażą się różnego rodzaju chusty czy kapelusze, które nie tylko ochronią włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV, lecz także dodadzą ci uroku i kobiecości. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w zestaw odpowiednich kosmetyków do włosów z filtrem UV. W aptekach czy drogeriach czeka na ciebie cała gama preparatów przeznaczonych właśnie w celu ochrony włosów przed słońcem. Są to na pewno specjalne szampony i odżywki, ale także mgiełki do włosów, których stosowanie zaleca się po każdym wyjściu z wody. Na szczególną uwagę zasługuje stosowanie maski nawilżającej na włosy. Polecamy maskę do włosów z ekstraktem z nasion lnu zwyczajnego i olejem kokosowym, która przeznaczona jest specjalnie do pielęgnacji włosów suchych i łamliwych. Jest bogata w składniki nawilżające i odżywcze, pozwala poprawić wygląd i kondycję włosów. Olej kokosowy, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, wykazuje zdolność przenikania do struktury włosa, zwiększa nawilżenie końcówek, zapobiega także ich rozdwajaniu się. Związki śluzowe zawarte w nasionach lnu powlekają i chronią włosy, znakomicie je wygładzając.

Autor: Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: