Jak sobie poradzić z rozdwojonymi końcówkami?

jak radzić sobie z rozdwojonymi końcówkami

Nie ulega wątpliwości, że zdrowe, zadbane włosy są ozdobą każdego człowieka. Przyciągają uwagę, świadczą o właściwej pielęgnacji, sprawiają, że możemy modelować proporcje twarzy i bardzo skutecznie kształtować swój wizerunek. Mało kosztowna zmiana, jaką jest nowa fryzura, potrafi szybko odmienić wygląd, wzmocnić pewność siebie, a nawet skierować w stronę nieco innego stylu. Co w takim razie robić, kiedy nasze włosy nie są w idealnej kondycji? Co stosować na rozdwajające końcówki?

Znaleźć przyczynę

Przesuszone, zmęczone, sztywne, niezdyscyplinowane, napuszone, zbyt cienkie, osłabione, wypadające, matowe, wrażliwe na wilgoć, ze skłonnością do przetłuszczania się i łupieżu – to podstawowe cechy włosów, z których nie jesteśmy zadowoleni. Niektóre z problemów zniweluje dobrze dobrany kosmetyk regenerujący, czasem potrzeba zmiany jakiegoś nawyku żywieniowego. Ale co robić, kiedy mamy rozdwojone końcówki? Wszyscy przecież wiemy, że ten defekt bardzo wpływa na wygląd włosów – połamane, kruszące się pasma sprawiają, że stylizacja staje się nie lada wyczynem.

Jest kilka sposobów, dzięki którym poradzimy sobie z kłopotliwymi końcówkami. Po pierwsze, warto przyjrzeć się przyczynie i zastanowić się, czy nie torturujemy swoich włosów jedną z następujących czynności:

  • częstym suszeniem w bardzo wysokiej temperaturze,
  • nadmiernym używaniem kosmetyków do włosów,
  • częstymi zabiegami fryzjerskimi (np. koloryzacją),
  • zbyt intensywnym wycieraniem mokrych pasm i agresywnym rozczesywaniem.

Poszukiwać rozwiązań

Jeżeli żadna z tych sytuacji nas nie dotyczy, możliwe, że rozdwojone końcówki są wynikiem bardzo przesuszonych pasm. Czasem zdarza się, że zła kondycja włosów, skóry lub paznokci jest sygnałem niedoboru witamin i minerałów w organizmie. Aby poprawić stan swoich włosów, należy skupić się na ich intensywnej pielęgnacji, która powinna uwzględniać:

  • używanie bardzo delikatnych i dobrze dobranych kosmetyków, które nie zawierają alkoholu i substancji obciążających,
  • maksymalne nawilżenie włosów – stosowanie odżywki po każdym myciu oraz maski regenerującej raz w tygodniu,
  • szczególną dbałość o końcówki, np. zabezpieczanie ich olejkami,
  • stosowanie odpowiednich akcesoriów – grzebieni i szczotek, delikatnych gumek i spinek, które nie łamią włosów.

Żeby działania pielęgnacyjne były skuteczne, należy odpowiednio wybrać linię kosmetyków. Oferta marki Garnier m.in. na zniszczone końcówki to szampony, odżywki i maski, które przygotowano tak, by spełniały oczekiwania użytkowników z różnymi problemami.

Wyeliminować problem

Mimo doboru najlepszych kosmetyków rozdwojone końcówki nie powrócą do pierwotnego stanu. Jeżeli nie mówimy o pojedynczych rozdwojonych pasmach, trzeba je obciąć i zadbać o to, by w przyszłości taki problem nas nie dotyczył. Osoby z włosami skłonnymi do przesuszania powinny zapewnić sobie długofalową pielęgnację i nawilżenie, by raz na zawsze zapobiec rozdwajaniu końcówek. Bardzo ważne jest, żeby walki z rozdwojonymi końcówkami nie traktować zadaniowo. Nawet najlepsza pielęgnacja i dobrze dobrane kosmetyki nie poprawią stanu włosów na zawsze. Aby cieszyć się piękną fryzurą, należy dbać o pasma każdego dnia, mając jednocześnie na uwadze, że nadużywanie silnych środków jest jednym z najważniejszych czynników obciążających włosy. Czasem tracimy głowę dla pięknie pachnących kosmetyków i drogeryjnych nowości, używamy ich za często, a zawarte w nich substancje mogą odnieść przeciwny skutek do tego, którego oczekujemy. Warto więc naprawdę skrupulatnie wybrać kosmetyki, by wiedzieć, że możemy im zaufać.

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Pielęgnacja włosów 2021